Letní stáž na ÚPT

Studenti a studentky všech ročníků!
Chcete strávit měsíc ve špičkových laboratořích a posunout světovou vědu?
Naučit se něco užitečného a zažít dobrodružství z objevování? Pomáhat zprovoznit převratné technologie a přitom si i vydělat?
Čtěte dále a pište nám!

Diffusion MRI

Název stáže: Molekuly vody jako mikroskopické sondy nervového systému aneb Trocha fyzikální sociologie: svoboda a její hranice v populaci molekul vody
Náplň: Seznámíte se s MR měřením neuspořádané pohyblivosti molekul vody v nervových tkáních. Poznáte, že podle prostředí jsou molekuly vody agilní či lenivé, a že jejich svoboda pohybu je omezená membránami a organelami. Že líné molekuly se mohou cítit volné, neboť hranice nedojdou, ale že svoboda agilních je omezena. Jak správně nastavit parametry měření, abychom správně položili otázku? Ptáme se na agilitu, svobodu, nebo tvar a orientaci buňky? Které MRI je to správné? DTI, DKI, s jakými parametry? Pochopíte, provedete a vyhodnotíte sérii MR měření difuze v mozku potkana v poli 9.4 T.
Virtuální prohlídka laboratoří
Diffusion MRI

Kontakt: Zenon Starčuk starcuk@isibrno.cz

Perfusion MRI

Název stáže: Farmakologická modulace serotonergního systému a její vliv na prokrvení mozku aneb Co potkanovi teče hlavou?
Náplň: Seznámíme tě se základy preklinického výzkumu s laboratorními zvířaty, s technikami zobrazování magnetické rezonance(MR) a parametry, které lze z obrazů vypočítat. V laboratoři, která je s 9.4T skenerem zapojena do velké výzkumné infrastruktury Czech-BioImaging se zapojíš do probíhajícího výzkumu měření mozku potkana a vyhodnocování farmakologických souvislostí perfuze mozkových tkání.
Virtuální prohlídka laboratoří
Perfusion MRI

Kontakt: Zenon Starčuk starcuk@isibrno.cz

 Lokalizace epileptického ložiska v lidském mozku

Název stáže: Lokalizace epileptického ložiska v lidském mozku
Náplň: Přesná lokalizace zóny vzniku záchvatů je před chirurgickou léčbou epilepsie naprosto klíčová. Staň se na chvíli členem týmu neurovědců z Akademie věd a Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a podílej se na předzpracování dat a vývoji pokročilých metod pro předoperační analýzu. Hlavním cílem stáže bude implementovat předem vybranou metodu pro analýzu invazivně měřeného EEG, kterou ti následně pomůžeme otestovat na reálných datech. Pokud se metoda prokáže jako užitečná, doplní naše modely strojového učení na lokalizaci epileptických ložisek.
Slogan: "Pomoz zlepšit předoperační analýzu u pacientů s epilepsií"

Kontakt: Petr Klimeš  klimes@isibrno.cz